Reference mých klientů

Jednoho dne se „z ničeho nic“ 🙂 objevily zdravotní problémy. Dle lékařů, a všech vyšetření, jsem byla v pořádku ale cítila jsem se mizerně – občas mi stoupl tlak a začalo bušit srdce, měla jsem neustálou tupou  bolest na hrudi, zažívací problémy, v noci jsem se budila a celkově jsem se cítila unavená, bez energie a bez života. V mém věku (49let) jsem už dle lékařů měla „nárok“ na nemoci a hlavně léky. Nechtěla jsem se vzdát a věřila jsem, že si poradím sama, jen potřebuji  trochu „nakopnout“. Začala jsem hledat „jinde“. Nejdříve homeopatika a různé terapie, které mi opravdu pomohly  ale … cítila jsem, že to ještě pořád není „ono“. 

Náhody neexistují  a proto vím, že právě tehdy jsem měla potkat Janičku. Název „cranio-sacrální osteopatie“ jsem neuměla vyslovit, natož si zapamatovat, ale měla jsem na p. Janu skvělé doporučení přímo od p. Radka Neškrabala z Prahy. Na první schůzku jsem se moc těšila a ta opravdu předčila má očekávání. Odcházela jsem klidná a vyrovnaná, s pocitem, že teď už bude vše v pohodě.

Pochopitelně to nebylo tak jednoduché . Po několika dnech moje nadšení, elán a vše dobré zase „někam zmizelo“ a chodila jsem na další terapie. Dokonce mi jednou Janička musela (no nemusela ale udělala to) provádět  „první pomoc“ přes telefon, a opravdu se mi v tu chvíli ohromně ulevilo. Intervaly terapií se přirozeně prodlužovaly, asi (doufám) také podle toho jak jsem se sama učila na sobě pracovat. No a laskavost, trpělivost a pozitivní energie Janičky jsou nakažlivé :-). Je to prostě zlatíčko.

Dnes (po dvou letech) její  pomoc ještě pořád (i když už jen občas) vyhledám, když se v tom velkém světě zase někam „zatoulám“ nebo zakopnu, ztratím orientaci a nemohu tu svoji „cestičku“ najít.

Děkuji Janičko za to, že lidem pomáháš, za to že jsi … a za všechno, co prostě nelze slovy vyjádřit…

Marcela

Kraniosakrální terapie u Janičky mi pomohla již dvakrát. Poprvé jsem potřebovala pomoci po emocionální stránce. Dlouhé roky jsem se trápila a zkoušela, co se dalo, ale bez výsledku. Až terapie u Janičky mi pomohla. Já jsem konečně některé věci pochopila a našla jsem vnitřní klid.

Podruhé jsem potřebovala pomoct při naražených žebrech, kdy jsem zažila tvrdý pád na led. Kdo to zná, ví jaká to je bolest. S jakou bolestí uléháte a vstáváte z postele, nemohla jsem se ani předklonit nebo dělat rychlejší pohyby, nebylo ani možné se pořádně nadechnout. Prášky od bolesti nepotřebuji jak je rok dlouhý, ale tentokrát jsem bez prášků nemohla vydržet ani jeden den. Terapii jsem absolvovala po čtrnácti dnech od pádu, protože bolest byla stále stejná jako na začátku. To, co jsem vnímala při kraniosakrální terapii ve svém těle, bylo pro mě velice fascinující. Ihned po skončení jsem se cítila markantně lépe a od té doby jsem už nepotřebovala žádné prášky. Po terapii  1-2 den byla bolest asi o 70 % menší a každým dalším dnem se zmenšovala. Po týdnu úplně ustoupila.

Janičce jsem opravdu moc vděčná a děkuji, že mi ušetřila další dny od bolesti a tím i omezení v běžném životě. Je nejen skvělá terapeutka, ale taky velice příjemná, hodná a empatická.

Iva S.

 Když se mě někdo zeptá co vlastně kraniosakrální terapie je a co může na sezení očekávat, tak vlastně nejsem schopná to jednoduše popsat. Co ale vím určitě je, že můžu popsat pocit, který prožívám, když mě JANA provází. 
A to je pocit naprosté důvěry a klidu. Někdy i fyzické úlevy, když vás něco dlouhodobě tíží a vy to z ničeho nic odložíte. Nebo, když se nemůžete nadechnout a nejsou k tomu objektivní příčiny a po jednom sezení to najednou jde.
Jana, jako průvodce umí nejen poradit, pohladit, ale i pořádně “nakopnout”, když to člověk potřebuje. Mám ráda její nadhled a přesný odhad jít k jádru věci. 
Vždy s láskou a respektem k jedinečnosti každého z nás. A za to moc děkuji.

Ivana Bystroňová

Já jsem se o paní Nováčkové dozvěděla od mé švagrové, které jsem se svěřila se svým „ženským“ problémem.
Mám tři děti, všechny přišly na svět císařským řezem, ovšem po posledním porodu nastaly problémy. Neustále jsem silně krvácela, což trvalo třeba i tři týdny, pak týden nic a pak zase nanovo. 

Podstoupila jsem hysteroskopii, ale vše bylo v pořádku, jen se zjistilo, že mám oslabenou dělohu na přední stěně u jizvy a vznikla tzv.“kapsa“. Nasadili mi hormony, ale bez výsledku. Operaci jsem podstoupit nechtěla, takže návštěva paní Nováčkové byla pro mě jediná záchrana. 

A opravdu, hned po první návštěvě jsem byla překvapená. Odcházela jsem plná informací, odpočatá, vysmátá, prostě balzám na duši. Další měsíc bylo vše v normálu, krvácení slabší, trvalo pouze osm dní. Pro mě zázrak !!! A tak k paní Nováčkové dojíždím téměř každý měsíc a za mě můžu říct, že to nebyl jediný problém, který jsme spolu už vyřešily.

Ještě jednou velké díky.

Táňa

K Janičce jezdíme už leta, (6, 7 už ani nevím) na doporučení Radka Neškrabala, ke kterému jsme dojížděli asi 3 roky. 

Primárně jsem vozila svou postiženou (teď už čtrnáctiletou) dceru Elu. Po každé terapii byla viditelně uvolněnější a psychicky dobře naladěná, je na ní vidět, že terapie ji dělá dobře. Ale protože mě zajímalo, co tam ti lidé s těma rukama na různých částech těla dělají, zkusila jsem to i já a momentálně si nedovedu představit, že bych k Janičce nejezdila, protože ta mi dělá „hrozné“ věci. 

Pocity se špatně popisují, musí to každý zkusit sám na sobě, aby pochopil. Ale objektivně se mi po terapii vždycky zmírní migrény. A ještě jeden příklad s mou druhou, zdravou, teď už desetiletou, dcerou Emou, kterou asi měsíc trápil vždy večer suchý dráždivý kašel. Stačily jedny zázračné ruce a pár milých hojivých slov a do tří dnů byla Emička úplně bez kašle. Nevím, jak to dělá, ale dělá a dělá moc dobře.

Janička je naprosto skvělý terapeut a naprosto úžasný člověk.

Sylva Wawrzosová

Neznám význam slov kranio, kraniálka a další odvozeniny … jsem na to svým vzděláním krátký.

Pro mě však podstatné je, že díky Tvým terapiím a rozhovorům jsem poznal, že zdravé proudění energie v těle je nejlepší lék na vše, bez nadsázky na vše.

Dokázal jsem tak trochu nalézt sám sebe, a ne od sebe utíkat.

Už je to dlouho, co jsem tě poprvé navštívil s bolestmi v zádech, a zpočátku jsem tomu nechtěl věřit, jak se dá vše nádherně rozdýchat.

Vzpomínám na tvou radu, dýchej celým tělem, nejen nosem a ústy, a vnímej každý svůj krok, spojení se zemí.

Často jsem po terapiích měl pocit, že vážím snad o 10 kilo méně, dokázal jsem se na své okolí vlídně usmívat, odhodit ego a spoustu dalších problémů.

Jen je nutné nezapomínat a denně, alespoň na chvíli, třeba na 5 minut si najít čas pro svůj vnitřní klid, nádech a výdech.

Hodně  mi pomáhá taky četba na podobné téma, a především velmi rád se ke Tvým terapiím budu vracet.

S poděkováním

Petr L.

Janička Nováčková je úžasná.

Vždy s velkou ochotou vyslechne, poradí s láskou vysvětlí, tak jak to v danou chvíli potřebuji slyšet.

Mám v ní maximální důvěru, je milá a empatická. Terapie u Janičky si užívám je to balzám po tělo i duši.

Vlasta Mužíková

Poprvé jsem k paní Janičce přišla na doporučení mé kamarádky. Trpím bolestmi hlavy, kdy ještě před rokem jsem měla velké bolesti dvakrát týdně. V těchto bolestech jsem nebyla schopná fungovat ani myslet nebo jen tak sedět s přáteli.

Po roce a půl pravidelného chození s menší dvouměsíční přestávkou se mé bolesti umírnily. Sice je pořád mám, ale ne tak často a nejsou tak intenzivní. Teď mohu fungovat lépe a dají se ,,přežít“. Je to běh na dlouhou trať, ale je to první ,,léčba“, která opravdu pomohla. 

Já děkuji paní Janičce za velkou trpělivost, protože vím, že to se mnou nemá jednoduché, ale věřím, že tyto bolesti hlavy, které mám od dětství jednou úplně vymizí. 

Její přístup je skvělý, je nejen skvělá léčitelka, ale osoba,  která pomůže a také hodně naučí. 

LJ.

Rada by som sa podělila o skúsenosti s Kraniosakrálnou terapiou. Donedávna som nemala ani tušenie, že niečo také existuje a hlavne pomáha. Ak máte dáky problém, či už fyzický alebo psychický, neváhajte navštíviť pani Janu. Je to veľmi milá, empatická a príjemná pani, ktorej môžete zveriť svoje problémy a ona vás bude pomaly, postupne smerovať tou cestou, ktorá vás vedie do pokoja, zdravia a života. Je mi cťou, že sa môžem zveriť do jej rúk a teším sa na každú ďalšiu terapiu.

Jana E.

Ošetření u Jany, na které ráda pravidelně chodím, je pro mě balzámem na tělo i na duši.  V její přítomnosti cítím hluboký klid, ve kterém člověk může spočinout a jen tak být. S čímkoliv s čím za ni přicházím – s bolestí, smutkem nebo s radostí se cítim absolutně přijata bez posuzování a výhrad. Jana mi citlivě pomáhá zpracovat témata, se kterými přicházím a odhalit skryté příčiny mých potíží. Při každém ošetření se dostáváme do jiných hloubek, ale vždy s hlubokým efektem. Přístup Jany i její jemná hluboká osobnost daleko předčily mé předchozí zážitky a očekávání. Odcházím vždy s pocitem naprostého klidu a spokojenosti. Nyní, kdy jsem v jiném stavu, si se mnou užívá terapie i moje miminko, kterému se tato metoda také moc líbí. Po každé terapii jsem vděčná, že právě Jana je mou průvodkyní kraniosakrální terapii. Nyní si již život bez pravidelných návštěv nedovedu představit…

Petra Jašková

Ahoj všichni, kdo rádi zapracujete na svém zdraví. Metoda, kterou Vás provede Jana je zcela odlišná od toho, co Vám vnucují dnešní reklamy a – bohužel – mnohdy i Vaši lékaři.
Jde o cestu, kterou se naučíte znovu vnímat svoje tělo.
Než ale začnete, je třeba říct, že to není systém „kouzelné pilulky“, kterou zaženete všechny potíže. 
Je třeba zapojit svoji vůli a opravdu sám od sebe chtít něco udělat. 
Já jsem se pomocí Jany a metody léčení, kterou jsme s společně zavedly, zbavila léků na těžké astma. Je to už asi 5 roků a nemám žádné potíže. Nezůstalo ale jen u mých dýchacích potíží. Postupně jsme řešily i potíže spojené se sedavým zaměstnáním a dopady stresu. Prostě to funguje. 
Pokud máte opravdu zájem jít cestou, která je jiná než zavedený západní způsob, neváhejte.

Marie Kubná

U Janičky vždy zažívám něco, co bych vyjádřila jako návrat domů.
Jana svým pevným a zároveň nesmírně laskavým způsobem oslovuje základní potřebu člověka TO BE HELD and TO BE HEARD.
Cítím se na ošetření bezvýhradně bezpečně, vnímám že má celá existence se může naprosto uvolnit a být v kontaktu se všemi stránkami mého já i těmi, které bych nejraději kopla pod koberec. Oceňují, že Jana netahá klienta do labyrintu esoterických výrazů, ale její komunikace je jasná, orientovaná na tělo, ale zároveň obsahuje lehkost terapeuta, který má přesah do mnoha oblastí a vnímá základní esenci kouzla života.
A navíc ten její humor a zvonivý smích mi vždy rozvibruje bránici a prohřeje srdce.

Tereza Winklerová

Teta Janička, jak jí říká můj syn Viktorek, je posel u nebes… Nedokážu laicky interpretovat, co znamená kraniosakrální terapie, ale zcela jasně vnímám významně pozitivní efekt, který nastává po každé návštěvě Ing.Jany Nováčkové. Můj syn (5 let) má indikovaný dětský atypický autismus, který byl provázen mnoha typickými příznaky včetně nevnímavosti – jako když se bytost úplně vypně a jen existuje bez jakýchkoliv interakcí, nebo naopak přehnanou přecitlivělostí a nezastavitelnými reakcemi prakticky na vše, včetně podnětů, které normální člověk vůbec nevnímá.

Tyto příznaky jsou ty zásadní, které se v rámci terapie Jany Nováčkové zlepšily nejvíce. Je těžké exaktně, měřitelně a srovnatelně popsat mnohé pozitivní změny stavu mého syna, takže slovníkem pocitologie, kterému budou rozumět zřejmě jen ženy (a to možná až na základě vlastní zkušenosti), je efekt léčby ten, že po každé návštěvě je Viktorek více uzemněný, vyladěný , zharmonizovaný a vědomý. Mnohdy si z terapie odvádím domů“normální“ dítě, a i když tento ideální stav není nikdy trvalý, kontinuální posun je zcela zjevný.

Ing.Janu Nováčkovou, milou a usměvavou, jako terapeuta duše, psychiky i těla velmi doporučuji, neboť můj syn jí miluje a já jsem s jejím laskavým a profesionálním přístupem spokojená, inspirovaná a nepřímo takto také uzdravována. Mimo to, její metodou není „jen“ kraniosakrální terapie, ale také detoxikační metoda dle dr.Jonáše, Bachova květová terapie a další postupy, kterými může Jana Nováčková vytvořit ucelenou metodu šitou na míru s maximálním ozdravným efektem.

Jsem k dispozici na telefonu pro případ, že by někdo chtěl bližší informace.

Jarka K.

+420 721 440 794

O Janičce a kraniosakrální terpaii jsem se poprvé dozvěděla od mé kamarádky, když už mi o ni a jejich „zázračných“ metodách vykládal i společný kamarád, pak jsem se rozhodla, že se objednám a vyzkouším.
V prvé řadě jsem chtěla pomoci dceři, která má diagnostikován od tří let dětský autismus.
První zkušenost u Jany byla pro mě velmi překvapivá, zvlášť v tom, že když jsem odcházela, nějak jsem si víc uvědomovala svoje já. Bylo to velmi zvláštní, ale natolik s dobrým pocitem, že jsem se rovnou objednala opětovně a objednala jsem i svou dceru. K Janičce docházíme již třetím rokem s menšími pauzami.
Leontýnka se díky kraniosakrální terapii a práci doma velmi sklidnila, kdy z těžkého ADHD má pouze lehké. Co si myslím, že ji ovšem pomáhá nejvíc, že se u Jany cítí sama sebou stejně jako já. U Jany si dovolí brečet, smát se, běhat, ale i právě odpočívat a nechat působit energii a dotyky, které ji podle mě velmi otevírají její vnitřní svět.

Bc. Vladimíra Cigánková

+420 776 241 172​

Ráda bych doporučila paní Janu každému, kdo má jakýkoliv problém. Ať už psychický, tak fyzický. Protože většina nemocí a potíží je v naší hlavě. Chodím k ní se svými dětmi a můžu říct, že po dlouhém hledání pomoci, jsem konečně našla člověka, který to dokázal. Je velice milá, hodná a empatická. Prostě anděl 🙂

Lucie Klekarová

Terapie u Janičky jsou nejen úžasný způsob, jak si odpočinout.

Jejich obrovskou přidanou hodnotou je, že Vám velmi jemným způsobem dokáží ukázat směr, pokud jste zrovna před rozcestím nebo důležitým životním rozhodnutím.

Co víc, jako tomu bylo v mém případě, Janička Vám dokáže pomoci, i když zavítáte na dno. Ať už psychické nebo fyzické.

V době těhotenství je příjemným prostředníkem mezi Vámi a dítětem, ale také vítaným průvodcem během porodu.

Děkuji za vše, nikdy nepřestanu být vděčná Vám, Jani, a životu, že mi bylo dopřáno poznat, jak vypadá vnitřní štěstí 🙂

Eva Návratová

Janička je úžasná bytost, která má tak neskutečně nádhernou energii, že si k ní chodím i jen pro ni, pro její úsměv.

Janička je čarodějka, mág a alchymistka. Je úžasná a její ošetření jsou pohlazení pro duši a pro mě osobně také meditací a časem pro sebe. Pokaždé se k ní těším jako malé dítko, co se chce propojit se svou duší, tělem a s univerzální láskou, která nás všude obklopuje.
 
Zažívám při ošetření absolutní spojení sama se sebou, šimrá to, lechtá to, tepe to, je to prostě propojení, jaké běžně nezažívám…a následující dny jsou krásné…uzemněnější a prožitější.

A najednou taky cítím, že se chovám jinak v životních situacích a jsem více zakořeněná v sobě. Nejmilejší, děkuji 🙂

Alexandra Martina Běhalová

Pěkný den,
jmenuji se Jana a o paní Jance Nováčkové vím od kamarádky. Navštěvuji terapie u Janky od loňska. Jsem šťastná, že mám tu čest chodit na terapie právě k tomuto člověku a moc za to děkuji.
Řešíme spíše než fyzický zdravotní stav, mé emoční bloky, jako je žárlivost, nízké sebehodnocení a strachy různého charakteru.
Obdivuji na paní Janě, jak dokáže člověka nasměrovat na tu pravou příčinu a podstatu věci, odkud problém pramení. Cítím, že tato žena vnímá citlivě člověka a nechává a podporuje dění, co se v člověku odehrává a zpracovává. Mám tím na mysli, že mohu být naprosto otevřená, s důvěrou v bezpečí, chápána a sdílím s ní.
 
Vidím paní Janu profesionálkou, Sluncem a velice čistou Bytostí, která je v dané chvíli pro Vás a ví, co dělá.
Výsledky u mne jsou takové, že se mi výrazně zkvalitnil život a necítím se tak vězněná svými emocemi, umím je pojmenovat a podívat se na ně shora a to se projevuje blahodárně na mých vtazích s lidmi.
 
Vím, že je to běh na dlouhou trať, ale ráda pomalu poběžím a krok po kroku budu stále víc v sobě a sama sebou.
Navíc na terapie k Janince chodí i má dospělá dcera a je úžasné ji vidět jak září a dělá pokroky.
 
Na závěr bych chtěla říct, že bych si moc přála, aby lidé, co trpí něčím „nevyřešitelným“ ve svém životě, vyhledali tento druh terapie a s Paní Janou Nováčkovou jdou opravdu věci kupředu a řeší se.
 
Děkuji Vám moc paní Jani a přeji Vám i Vašim klientům hodně štěstí.

Jana